Chyba niewiele jest tak kontrowersyjnych tematów dotyczących wychowania dziecka!

Droga Mamo!

Jeżeli nie śpisz z dzieckiem w jednym łóżku chociaż przez część nocy, to

nie czytaj dalej!

Z moje ankiety wynika, że jesteś w grupie ¼ rodziców dzieci od 0 do 3 roku życia, którzy zawsze sypiają samotnie.

Czy wiesz, że 75% rodziców śpi z dzieckiem przynajmniej przez część nocy?

Najczęściej od pierwszej pobudki do rana, czasem tylko nad ranem, a czasami przez calutką noc.

Albo jesteś w ciąży i solennie planujesz, że co jak co, ale Twoje dziecko na pewno będzie spało u siebie w łóżeczku!

Jedni ze świadomego wyboru, inni z konieczności.

I jedni, i drudzy potrzebują na ten temat wiedzy!

Kiedy ja byłam w ciąży, słyszałam mnóstwo sprzecznych tez:

 • niemowlę powinno spać w swoim łóżeczku;
 • niemowlę powinno spać z rodzicami w łóżku, żeby miało lepszą więź;
 • jeśli zaczniesz spać z dzieckiem, to nigdy nie odzyskasz swojego łóżka;
 • spanie z dwulatkiem to seksualizacja dziecka, naruszanie granic systemu rodzinnego i patologia, którą rodzice powinni jak najszybciej zakończyć;
 • wszyscy śpią z dziećmi, tylko niektórzy się nie przyznają;
 • sąsiadka wujka siostry męża mojej fryzjerki to przygniotła swoje dziecko, jak z nim spała;
 • dzieci śpiące z rodzicami są mniej samodzielne;
 • dziecka, które śpi z Tobą, nigdy nie odstawisz od piersi;
 • ludzie rozwodzą się przez spanie z dzieckiem...

NIE WIEDZIAŁAM, KOGO MAM SŁUCHAĆ

Opowiem Ci moją historię

Na studiach psychologicznych opowiadając o wspólnym spaniu wyciągano jakieś szemrane historie o dziesięciolatkach uwiedzionych przez matki. Nikt mi nie pokazywał żadnych badań (a potem okazało się, że jest ich naprawdę dużo). Ekspertki laktacyjne polecały mi wspólne spanie, by ułatwić karmienie piersią. Z drugiej strony lekarze rzucali “śmierć łóżeczkowa” i oblewałam się zimnym potem na myśl o wzięciu dziecka do siebie.

Miałam w głowie niezły chaos.

Po porodzie jednak zobaczyłam, że plany planami, a życie życiem. Byłam wykończona wstawaniem do łóżeczka i odkładaniem po sto razy (bo przecież maluch budził się, gdy dotykał materacyka). W nocy, w której ocknęłam się, gdy dziecko wypadało mi z rąk, bo karmiłam na siedząco, powiedziałam

DOSYĆ TEGO!

Zaczęłam czytać literaturę naukową, szkolić się u ekspertów z tej dziedziny z Australii i poukładałam sobie cały ten temat. Bez przeginania w żadną ze stron. Po prostu chciałam się dowiedzieć, jak ogarnąć całe to wspólne spanie.

Nazywam się Magdalena Komsta i z wykształcenia jestem psycholożką, pedagożką, dyplomowaną promotorką karmienia piersią Centrum Nauki o Laktacji i doulą ze Stowarzyszenia Doula   w Polsce.

Ukończyłam z wyróżnieniem Uniwersytet Warszawski i liczne szkolenia oraz kursy doskonalące.Od 2016 roku tworzę blog Wymagajace.pl, który miesięcznie odwiedza niemal 100 tysięcy osób. Współpracuję   z Akademią Pawła Zawitkowskiego. Prowadzę warsztaty, konsultacje indywidualne, grupy wsparcia oraz webinary i kursy online dla rodziców, a także szkolę profesjonalistów. Regularnie występuję            w mediach, udzielam eksperckich wypowiedzi i publikuję teksty              w ogólnopolskich miesięcznikach. Jako konsultantka merytoryczna współpracuję z Wydawnictwem Agora.

Każdego roku tylko w moich szkoleniach na żywo bierze udział prawie tysiąc rodziców. Pracuję w duchu Rodzicielstwa Bliskości.

Prywatnie jestem mamą czteroletniej dziewczynki (która w niektórych etapach swojego życia spała ze mną, w niektórych sama).

Jako "pani od snu" wspieram świadomych rodziców, którzy wychowują dzieci bez przemocy i nie tolerują treningów snu. Konsultuję także pary spodziewające się narodzin pierwszego dziecka.

I wiesz co?

Mam dla Ciebie dobrą wiadomość

Postanowiłam, że dla mam, które śpią z dzieckiem w łóżku albo to rozważają stworzę rozwiązanie, które będzie spełniać jednocześnie trzy kryteria:

Pierwsze – same konkretne wskazówki. Wyłożę Ci po kolei wszystkie zagadnienia związane ze spaniem z dzieckiem i jego zakończeniem. Jestem znana z tego, że potrafię trudne rzeczy wyjaśniać prostym językiem. Wszystko, o czym mówię jest oparte o najnowsze badania naukowe oraz doświadczenie zawodowe.

Drugie – tanie, bo zależy mi na tym, żeby było dostępne dla jak największej liczby osób.

Trzecie – dostępne online, do obejrzenia i przeczytania w każdej chwili dnia i nocy. Ja też jestem mamą i wiem, że nie zawsze jest możliwość, żeby pojechać gdzieś na wykład nawet na dwie godziny.

I tak powstało:

Szkolenie online “Spanie z dzieckiem”

Podczas szkolenia online “Spanie z dzieckiem” dowiesz się:

 • czy można spać z dzieckiem w jednym łóżku ? - opowiem, w jaki sposób wpływa na rozwój fizyczny, psychiczny i społeczny dziecka.
 • czy spanie z dzieckiem jest bezpieczne? - przytoczę dane na temat tzw. śmierci łóżeczkowej niemowląt i przedstawię zestaw podstawowych zasad bezpieczeństwa dotyczących współspania.
 • do kiedy można spać z dzieckiem i jak to wpływa na związek rodziców? - zero moralizowania i zero straszenia (wszak opieramy się na wynikach badań). Dostaniesz kilka pytań do refleksji nad potrzebami dorosłych i dzieci w Twojej rodzinie.
 • jak zakończyć spanie z dzieckiem w jednym łóżku? – podam Ci trzy konkretne sposoby wyprowadzenia malucha z rodzinnego łóżka. Podpowiem też, jak zakończyć współspanie, jeśli Twoje dziecko nienawidzi łóżeczka szczebelkowego.

Co dostaniesz w ramach tego szkolenia on-line?

 • nagranie wideo mojego wykładu z napisami (czas trwania – 1,5 godziny). Dzięki napisom ze szkolenia mogą korzystać osoby z wadą słuchu.
 • wersję audio szkolenia (do słuchania) – gdybyś potrzebowała odświeżyć sobie wiedzę         w trakcie spaceru, jazdy samochodem itd.

Szkolenie otrzymujesz automatycznie po zakupie i na zawsze! Dostęp dostaniesz mailowo zaraz po zaksięgowaniu płatności.

Możesz je oglądać kiedy chcesz, gdzie chcesz i ile razy chcesz. Materiały znajdują się na specjalnej platformie online i masz do nich dostęp na smartfonie, komputerze czy tablecie przez całą dobę, bez konieczności instalowania jakichkolwiek programów.

Przyswajasz wiedzę wszędzie tam, gdzie masz swój telefon: na placu zabaw, w kolejce na poczcie itd.

Ile to wszystko kosztuje?

Całą moją wiedzę dotyczącą wspólnego spania dotychczas przekazywałam rodzicom podczas indywidualnych konsultacji, których koszt to aktualnie 350 zł lub warsztatów, w których udział jest zwykle wyceniany na około 100 zł

Ale nie zapłacisz nawet tyle.

Szkolenie online mogę Ci zaproponować za:

77 zł !

(czyli mniej niż dwie duże paczki pieluch)

Ta cena jest niska, biorąc pod uwagę to, ile czasu, energii i pieniędzy poświęciłam, żeby zebrać aktualną wiedzę z anglojęzycznych źródeł i przekazać ci to, co najważniejsze.

KUP TERAZ!

Ale to nie wszystko, bo poza nagraniem szkolenia mam dla Ciebie jeszcze

5 bonusów!

 • notatka wizualna podsumowująca całą wiedzę ze szkolenia w graficznej formie – drukujesz, wieszasz na lodówce i jeden rzut okiem wystarczy, żeby sobie wszystko przypomnieć (plik pdf);
 • lista badań naukowych dotyczących bezpiecznego współspania (plik pdf);
 • checklista “Zasady bezpiecznego współspania” (plik pdf);
 • rekomendacje dotyczące przygotowania sypialni, aby wspierała sen dziecka (plik pdf);
 • rabat – 20% na kolejny produkt online.

Ile jest dla Ciebie warte uczucie spokoju i pewności siebie?

Przyznasz, że koszt niecałych dwóch paczek pieluch w zamian za usystematyzowaną wiedzę na temat, który tak mocno Cię dotyczy, to niewiele.

Zobacz, co na temat szkolenia mówią jego Uczestniczki:

To jest dobry moment.

Skoro nadal czytasz, to prawdopodobnie jesteś mocno zainteresowana tematyką wspólnego spania czy powolnej rezygnacji z niego.

Nie trać czasu na poszukiwanie wiarygodnych informacji w zalewie sprzecznych (a czasem niebezpiecznych lub straszących) treści w internecie.

KUP TERAZ!

To szkolenie pomoże Ci wzmocnić swoją macierzyńską pewność siebie i podjąć właściwą DLA TWOJEJ RODZINY decyzję. Swoją wiedzą wsparłam już wiele rodzin wychowujących dzieci         w atmosferze pełnej bliskości. Jestem przekonana, że pomoże ona także Tobie.

Pozdrawiam ciepło,

Magdalena Komsta

PS. Zebrałam najczęściej pojawiające się pytania dotyczące szkolenia (FAQ) - kliknij na pytanie, by rozwinąć odpowiedź

+Czy szkolenie odbywa się na żywo?

Nie, otrzymujesz nagranie szkolenia, które odbyło się w lipcu 2019 roku.

+Kiedy otrzymam dostęp do szkolenia?

Dostęp do szkolenia otrzymasz automatycznie po zaksięgowaniu wpłaty.

+Na ile otrzymuję dostęp do szkolenia?

Dostęp do szkolenia otrzymujesz na zawsze. Możesz je oglądać tyle razy, ile zechcesz.

+Ile razy mogę obejrzeć szkolenie?

Tyle razy, ile zechcesz. Dostęp do szkolenia otrzymujesz na zawsze.

+Czy notatkę wizualną otrzymam pocztą?

Nie, wszystkie pliki (poza wideo, które jest zbyt “duże”) będą dostępne do pobrania na platformie internetowej.

+Czy potrzebuję jakiegoś specjalnego programu, żeby obejrzeć szkolenie?

Nie, wszystkie materiały są dostępne na platformie – tam oglądasz filmy, ściągasz pliki i inne materiały.

+Czy mogę pobrać na swój komputer materiały wideo?

Nie, film możesz oglądać na platformie. Nie da się go pobrać na swój dysk.

+Dopiero jestem w ciąży, czy to szkolenie jest dla mnie?

Tak! Dzięki niemu będzie Ci łatwiej podjąć decyzję, gdzie ma spać Twoje dziecko, gdy już się narodzi. Będziesz spokojniejsza w temacie, który nadal budzi sporo kontrowersji i lęku. Szczerze mówiąc, żałuję, że takiego nagrania nie było wtedy, kiedy ja byłam w ciąży!

+Chciałabym spać z dzieckiem, ale boję się, że je przygniotę. Czy podczas tego szkolenia usłyszę, jak to jest naprawdę z tą śmiercią łóżeczkową?

Tak. Od kilku lat walczę z mitami dotyczącymi bezpiecznego spania z dzieckiem. Zagadnieniu śmierci łóżeczkowej poświęcam dosyć dużą część szkolenia, omawiając warunki bezpiecznego współspania oraz dzieląc się statystykami.

+Śpimy z dzieckiem i chcemy je wyprowadzić z łóżka / sypialni, czy to szkolenie jest dla mnie?

Tak. Doskonale Cię rozumiem! Opowiem Ci podczas szkolenia, kiedy z uwagi na bezpieczeństwo i rozwój dziecka taka wyprowadzka będzie najlepsza lub najłatwiejsza. Przestawię Ci także             3 sposoby na zakończenie współspania - abyś mogła wybrać najlepsze dla Twojej rodziny.

+Moje dziecko nie znosi łóżeczka szczebelkowego i nigdy w nim nie spało. Chcielibyśmy je już od siebie wyprowadzić. Czy w szkoleniu znajdę rady dotyczące tego tematu?

Tak! Dobrze znam tę sytuację, dlatego przedstawię Ci alternatywę dla wyprowadzki do łóżeczka szczebelkowego, na którą decyduje się większość współpracujących ze mną rodziców podczas konsultacji indywidualnych.